ExxonMobil rozšiřuje partnerství s Porsche

Automobily Porsche využijí ve vytrvalostních závodech na mistrovství světa technologii maziva Mobil 1

  • Všechny motory Porsche jsou z výrobního závodu naplněny kompletně syntetickým motorovým olejem Mobil 1
  • Rozšířené partnerství se zaměří na technologie maziv pro silniční a závodní motory
  • Historie spolupráce poskytuje výhody vysoce výkonných motorů a maziv

Category:

Thursday, September 13, 2012 8:12 am EDT

Dateline:

FAIRFAX, Virginia, USA

Public Company Information:

NYSE:
XOM

FAIRFAX, Virginia, USA--(BUSINESS WIRE)--Společnost ExxonMobil oznámila, že v příštích několika letech rozšíří své partnerství s Porsche AG, které bude zahrnovat technickou podporu vozů Porsche při návratu do závodní série kategorie LMP1 na Mistrovství světa ve vytrvalostních závodech v roce 2014.

Vzhledem ke sdílenému závazku využívat technické inovace k dosažení vynikajícího výkonu, si firma Porsche v roce 1996 vybrala značku Mobil 1 pro svůj výrobní a doporučený motorový olej. Během následujících 16 let obě společnosti spolupracovaly na technických programech, jejichž výsledkem bylo vítězství závodních týmů Porsche, stejně jako mnoho nových a moderních vozů Porsche v kategoriích sportovních užitkových vozidel a GT, jako například Porsche Cayenne a Panamera.

"Společnosti Mobil 1 a Porsche jsou partnery již téměř dvě desetiletí, a za tu dobu dosáhly značných pokroků ve vývoji vysoce výkonných automobilových motorů a maziv. Spolupráce s inovativními techniky firmy Porsche nám umožnila vyvinout pokročilé technologie maziv určené speciálně pro ochranu a optimalizaci výkonu každého motoru Porsche," řekl Alan Kelly, prezident pro marketing paliv, maziv a speciálních přípravků společnosti ExxonMobil.

S plánovaným návratem značky Porsche na vrchol motoristického sportu ve vytrvalostních závodech v kategorii LMP1 budou závodní inženýři společnosti Mobil 1 nadále poskytovat exkluzivní partnerskou technickou podporu. Po úspěšné spolupráci při navrhování maziv pro silniční a závodní motory Porsche se odborníci Porsche a Mobil 1 spojí také pro sezónu 2014 Mistrovství světa ve vytrvalostních závodech, které bude zahrnovat i závod 24 hodin Le Mans.

"Kritickým a zásadním faktorem pro výkon motoru je mazání,“ řekl Wolfgang Hatz, člen výkonné rady pro výzkum a vývoj společnosti Porsche AG. "Spolupráce s technickými experty firmy Mobil 1 pomohla společnosti Porsche dosáhnout vynikajících závodních výkonů a splnit očekávání spotřebitelů od naší značky. Jsme rádi, že rozšiřujeme naše technické partnerství."

O společnosti Mobil 1

Přední světová značka syntetických motorových olejů Mobil 1 obsahuje technologii proti opotřebení, která zajišťuje výkon nad rámec běžných motorových olejů. Tato technologie umožňuje motorovému oleji Mobil 1 splňovat nejpřísnější normy výrobců automobilů a poskytuje výjimečnou ochranu proti opotřebení motoru nejen při normálních, ale dokonce i při některých nejextrémnějších podmínkách. Olej Mobil 1 při extrémních teplotách proudí rychle a tím chrání kritické části motoru. Je navržen tak, aby maximalizoval výkon motoru a pomáhal prodloužit jeho životnost. Další informace o motorovém oleji Mobil 1 a dalších mazivech ExxonMobil najdete na stránkách Mobil1.com.

ExxonMobil, Mobil 1 a 1 Icon jsou ochranné známky společnosti (burzovní index NYSE: XOM) nebo některé z jejích dceřiných společností.

Fotografie a multimediální galerie najdete na adrese: http://www.businesswire.com/cgi-bin/mmg.cgi?eid=50405886&lang=cs

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Multimedia Files:

Preview image
A GT3 Cup Model 997 competes in the Porsche Mobil 1 Supercup at Bahrain on April 22, 2012. (Photo: Porsche)

Contact:

Linka ExxonMobil pro média
Claire Hassett, 703-846-4467