ExxonMobil poszerza partnerstwo z Porsche

Technologia smarowania Mobil 1 zapewni wsparcie dla Porsche na wyścigach Mistrzostw Świata Endurance.

  • Wszystkie silniki Porsche fabrycznie zalewane w pełni syntetycznym olejem silnikowym MOBIL 1;
  • Poszerzone partnerstwo skoncentrowane na technologii smarowania dla silników wyścigowych i drogowych;
  • Rezultat długotrwałej współpracy to silniki o wysokich parametrach i postęp w dziedzinie technologii smarowania.

Category:

Thursday, September 13, 2012 7:38 am EDT

Dateline:

FAIRFAX, Wirginia

Public Company Information:

NYSE:
XOM

FAIRFAX, Wirginia--(BUSINESS WIRE)--ExxonMobil ogłosił wieloletni plan poszerzenia swojego partnerstwa z Porsche AG, w ramach którego zapewni techniczne wsparcie dla powrotu Porsche do wyścigów samochodów klasy LMP1 w ramach Mistrzostw Świata Endurance w 2014 roku.

Dostrzegając wspólne zaangażowanie w pozyskiwanie innowacji technicznych celem zapewnienia znakomitych osiągów, firma Porsche wybrała Mobil 1 jako stosowany fabrycznie i zalecany olej silnikowy w 1996 roku. Przez następne 16 lat firmy te współpracowały nad programami technicznymi, co przyniosło rezultaty w postaci zwycięstw zespołów wyścigowych Porsche, jak również wielu nowych i innowacyjnych propozycji marki Porsche dla kategorii samochodów sportowo-użytkowych oraz gran turismo, takich jak odpowiednio Porsche Cayenne i Panamera.

"Przez prawie dwie dekady Mobil 1 i Porsche były partnerami w tworzeniu najbardziej ekscytujących innowacji w dziedzinie smarów i silników samochodowych o wysokich osiągach. Praca u boku innowacyjnych inżynierów-pasjonatów z Porsche pozwoliła nam rozwinąć zaawansowane technologie smarowania stworzone specjalnie po to, by każdemu silnikowi Porsche zapewnić ochronę i optymalne osiągi" - powiedział Alan Kelly, prezes ExxonMobil Fuels działu technologii smarowania i marketingu produktów specjalistycznych.

Mając na uwadze planowany powrót Porsche do czołówki wyścigów w klasie LMP1 w sportach motorowych endurance, inżynierowie wyścigowi Mobil 1 będą w dalszym ciągu zapewniać techniczne wsparcie jako wyłączny partner producenta w zakresie dostarczania substancji smarnych do samochodów w sportach motorowych. Wykorzystując sukcesy dotychczasowej współpracy przy stworzeniu technologii smarowania dla silników drogowych i wyścigowych Porsche, eksperci Porsche i Mobil 1 połączą się w jeden zespół na sezon wyścigowy Mistrzostw Świata Endurance 2014, w ramach którego planowane są 24 godziny wyścigów Le Mans.

"Kluczowym czynnikiem wpływającym na osiągi silnika są substancje smarne - powiedział Wolfgang Hatz, członek Zarządu z zespołu badawczo-rozwojowego Porsche AG. - Połączenie się w jeden zespół z ekspertami technologii Mobil 1 pomogło Porsche uzyskać znakomite osiągi w wyścigach oraz sprostać oczekiwaniom klientów wobec naszej marki. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości poszerzenia naszego partnerstwa technicznego".

Informacje o Mobil 1

Olej smarowy silnikowy wiodącej na świecie marki syntetycznych olejów silnikowych Mobil 1 wykorzystuje technologię przeciwzużyciową, która zapewnia osiągi wyższe niż w przypadku konwencjonalnych olejów silnikowych. Technologia ta pozwala olejom silnikowym Mobil 1 sprostać najwyższym wymogom konstruktorów samochodów, jak również zapewnić wyjątkową ochronę przed zużywaniem silnika w normalnych, a nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. Mobil 1 szybko przepływa przez silnik w skrajnych temperaturach, by chronić najważniejsze części silnika, i jest zaprojektowany w celu zmaksymalizowania osiągów silnika i wydłużenia jego życia. Dodatkowe informacje o olejach silnikowych Mobil 1 i innych olejach smarowych ExxonMobil można znaleźć na stronie Mobil1.com.

ExxonMobil, Mobil 1 i ikona przedstawiająca jedynkę są znakami towarowymi Exxon Mobil Corporation (NYSE: XOM) lub jej przedsiębiorstw zależnych.

Zdjęcia/Galeria multimedialna dostępna pod adresem: http://www.businesswire.com/cgi-bin/mmg.cgi?eid=50405886&lang=pl.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym/sporządzono wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Multimedia Files:

Preview image
A GT3 Cup Model 997 competes in the Porsche Mobil 1 Supercup at Bahrain on April 22, 2012. (Photo: Porsche)

Contact:

ExxonMobil (linia dla mediów)
Claire Hassett
tel. 703-846-4467